Klasy frankofońskie na Śląsku

Od roku szkolnego 2009/10 nasza szkoła jest otwarta na świat FRANKOFONII i przystąpiła do projektu Klas frankofońskich na Śląsku wspieranym przez Ambasadę Belgii – Delegację Walonii - Brukseli w Warszawie  oraz Ambasadę Francji w Polsce.

Co to jest klasa frankofońska? Jest to klasa, w której:

- oprócz nauki języka angielskiego realizujemy rozszerzony program nauki języka francuskiego (2h w klasie I oraz 4h w klasie II i III), w związku z czym mamy szansę szybciej i efektywniej przyswoić wiedzę, systematycznie ją utrwalać oraz łatwiej osiągnąć satysfakcjonujący poziom komunikacji a komunikacja w przypadku nauki języka obcego jest najważniejsza!

- lekcje języka francuskiego są lekcjami „żywymi” a metody nauczania metodami aktywizującymi uczniów – efekt? Bariera językowa szybko przełamana!

- utrzymujemy kontakt z lektorem języka francuskiego w Polsce oddelegowanym przez Ambasadę Belgii – Przedstawicielstwo Dyplomatyczne Wspólnoty Francuskiej Belgii i Regionu Walonii w Warszawie, a co za tym idzie, kontakt z językiem „żywym” i możliwość sprawdzenia samego siebie w zetknięciu z native speakerem!

- nawiązujemy współpracę z zagranicą poprzez uczestnictwo w projekcie e - twinning – nawiązujemy kontakty z rówieśnikami z zagranicy i komunikujemy się z nimi za pośrednictwem platformy TwinSpace. W bieżącym roku szkolnym nawiązaliśmy współpracę ze szkołami z Francji i Włoch i wspólnie tworzymy czasopismo zatytułowane FRANCITAPOLO (Francja-Włochy-Polska)

- organizujemy obchody Międzynarodowego Dnia Frankofonii (marzec), wykorzystując wodze naszej fantazji oraz talent aktorski, muzyczny i językowy!

- działamy w klubie przyjaciół kina francuskiego (CLUB D’AMIS DU CINÉMA FRANÇAIS), organizując popołudnia z kinem francuskim.

- bierzemy udział w konkursach szkolnych i międzyszkolnych oraz sami je organizujemy!

- przy efektywnym uczeniu się języka mamy możliwość przystąpienia do certyfikatu międzynarodowego DELF.

KLASA FRANKOFOŃSKA to prawdziwa klasa z klasą, która uczy nie tylko języka ale i przybliża kulturę i cywilizację krajów frankofońskich, wspiera rozwój talentów i zainteresowań (teatr, muzyka, recytatorstwo) oraz tworzy z języka narzędzie, dzięki któremu poznawanie świata staje się łatwiejsze!

Jeśli chcesz poszerzyć horyzonty, jesteś otwarty na wyzwania oraz chcesz poznać język, którym włada aż 220 milionów ludzi na wszystkich kontynentach świata PRZYJDŹ DO NAS!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o FRANKOFONII i projekcie Klas frankofońskich na Śląsku, odwiedź stronę: http://frankofonia.pl/

Dzisiaj jest: 22 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

maj 2019