Start Wydarzenia
Bieżące

Wycieczka rowerowa

We wtorkowe popołudnie grupa uczniów wraz z opiekunami: Paniami Joanną Czupałą-Motyką, Jolantą Wac oraz z Panami Michałem Oślislokiem i Janem Pisarzowskim, wybrała się rowerami na wspólną wycieczkę.

Trasa wycieczki liczyła około 18 km i wiodła lasami ze Żwakowa aż do stacji Wyry. Podczas drogi mogliśmy podziwiać lasy w jesiennej szacie, pooddychać świeżym powietrzem, a Ci którzy stracili za dużo kalorii, posilili się pyszną pizzą. Doskonałe humory i piękne, słoneczne, październikowe popołudnie było dodatkowym atutem tego udanego rowerowego wypadu.

Jolanta Wac

W piątek, 13 października całą społecznością szkolną świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji nasi uczniowie przygotowali krótki występ artystyczny pod opieką pani Katarzyny Brzezinki. Zaprezentowali nam różne typy nauczycieli, m. In.: Anioła, Luzaka czy Aktywistę. Na uwagę zasługuje fakt, że w większość tych ról wcielili się nasi pedagodzy, wywołując tym samym niemałe poruszenie wśród uczniów (i nauczycieli).

W drugiej części uroczystości życzenia wszystkim pracownikom i uczniom szkoły złożył dyrektor szkoły, Pan Andrzej Rafa oraz przewodniczący Rady Rodziców, Pan Zbigniew Żydziak. W imieniu uczniów z życzeniami wystąpiła Paulina Kulik, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Szkolne Koło Filmowe!

Lubisz oglądać filmy? Chcesz ciekawie spędzić czas po lekcjach?
Przyjdź na Szkolne Koło Filmowe! Zaczynamy 3 października. W każdy wtorek między 14:30, a 16:30 chcemy zgromadzić się na wspólnym seansie, a może i na dyskusji o filmie...
Zainteresowanych proszę o kontakt. Jeśli macie jakieś propozycje wartościowych filmów - piszcie, mówcie. Zapraszam do kontaktu.
P.S. Zajęcia odbywać się będą w którejś z sal szkolnych. Chętnych proszę o zgromadzenie się w holu szkoły, przy wejściu.

Na ratunek

W środę, 20 września, ratownicy z basenu miejskiego przeprowadzili dla uczniów klas sportowych naszego gimnazjum akcję  prewencyjną z zakresu bezpieczeństwa nad wodą z elementami pierwszej pomocy.

Podczas  pokazów uczestnicy dowiedzieli się miedzy innymi co to jest pozycja bezpieczna i jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych nad wodą. Wiadomości z zakresu  ratownictwa uzupełniała prezentacja multimedialna i ćwiczenia praktyczne, które podejmowali uczniowie.

Organizatorką akcji była  Pani Joanna Motyka wraz z Panem Jankiem Pisarzowskim.