Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Tychach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Wydarzenia
Bieżące

Finały Igrzysk młodzieży szkolnej

Drukuj

Drużyna dziewcząt naszego Gimnazjum zajęła 2. miejsce w Igrzyskach młodzieży szkolnej w koszykówce, które odbyły się w środę, 14 marca, w Sportowej Szkole nr 19 w Tychach. Serdecznie gratulujemy.

  

 

Mistrzostwa Tychów w siatkówce chłopców

Drukuj

W piątek 9 marca odbyły się w naszej szkole mistrzostwa miasta w piłce siatkowej chłopców. Podopieczni p. Marcina Nycza wywalczyli złoto! Gratulujemy naszym "złotym chłopakom", którzy będą reprezentowali nasz powiat w rejonie. Na zdjęciach - uśmiechnięci i zadowoleni zwycięzcy.

    

 

 

 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

Drukuj

   W tym roku finał obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu odbył się w czwartek 22 lutego. Świętowaliśmy razem ze szkołą podstawową  na parterze budynku szkoły. Towarzyszyło nam stoisko z kolorowymi balonikami, pysznymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców, dodatkowo przyozdobionymi internetowymi znakami oraz quizem dot. wiedzy o Internecie.

   Hasło przewodnie tegorocznych obchodów „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”  miało zwrócić uwagę na fakt, że szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje powinny być oparte na poszanowaniu drugiej strony.

Stąd też dodatkowo uczniowie  mogli zmierzyć się z krzyżówką i z hasłami dotyczącymi Internetu a głównie - rodzajami zagrożeń czyhających w sieci.

Obchody przygotowała nauczycielka informatyki p. Jadwiga Święs oraz p. Jolanta Wac

 

Poprawiony: poniedziałek, 26 lutego 2018 12:08
 

Turniej językowy

Drukuj

Z okazji przypadającego 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zorganizowaliśmy turniej językowy. Dwuosobowe drużyny – przedstawiciele klas – rywalizowały w językowych potyczkach, związanych z odmianą słów, nazwisk, dwuznacznościami, związkami frazeologicznymi itd. W sumie do rozwiązania było 7 różnych zadań, a do uzyskania 29 punktów.

Najlepsza w rywalizacji okazała się drużyna kl. 3a – Joanna Hanusik i Izabela Czarnota (25 pkt.). Drugie miejsce zajęła drużyna kl. 2d – Natalia Sabaj i Zuzanna Urbanowicz (24 pkt.). Warto podkreślić, że wszystkim drużynom poszło świetnie, ponieważ aż pięć z nich uzyskało 23 pkt.!

Konkurs zorganizowany został przez p. Jolantę Wac i p. Marka Kozłowskiego z pomocą nauczycieli-polonistów. Wszystkim, którzy podjęli trud językowych zmaganiach serdecznie dziękujemy.

 

 


Strona 1 z 31

bip logo pomn1 grad

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj431
WczorajWczoraj477
W tym tygodniuW tym tygodniu2246
W tym miesiącuW tym miesiącu8433
ŁącznieŁącznie483953

Imieniny

Dzisiaj jest: 23 Marzec 2018    |    Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław

 

Kalendarz

marzec 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Szkoła posiada certyfikaty

Certyfikat LCAE

logo12