Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Tychach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Konkursy
Konkursy

Sztuka i teatr – nasze sukcesy

Drukuj

 

27 marca Julia Oprzondek i Laura Szamota (uczennice kl. 2c) zajęły 1. miejsce w XII Międzypowiatowym Konkursie „Zrozumieć sztukę”.

Konkurs polegał na holistycznym ujęciu wiedzy z epoki średniowiecza. Pytania były zróżnicowane nie tylko pod względem trudności, ale także formy.

Julia i Laura musiały nie tylko wykazać się szeroką wiedzą z dziedziny literatury, historii, architektury, muzyki, ale również pracować pod presją czasu. Uczennice musiały także popisać się dokładną znajomością filmu A. Forda pt. ,,Krzyżacy”.

 

Opiekunowie Ewa Orzechowska, Grażyna Sokołowska

 

27 lutego odbył się VII Powiatowy Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Dramacie i Teatrze. W rywalizacji wzięło udział 10 drużyn reprezentujących gimnazja z Tych, Bierunia i Lędzin. Nasze uczennice: Karolina Gomoliszek, Marta Mazur i Julia Oprzondek zajęły 2. miejsce!

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy stanowił test z wiedzy o dramacie, teatrze, historii i ludziach teatru. W drugiej części uczestnicy odpowiadali ustnie na pytania dotyczące biografii Aleksandra Fredry, jego komedii „Śluby panieńskie” oraz filmu w reżyserii Filipa Bajona pod tym samym tytułem.

Dużo emocji wywołała ostatnia konkurencja, czyli zadanie aktorskie polegające na zagraniu scenki dramatycznej na zadany temat.

W tym zadaniu ogromną inwencją i umiejętnościami aktorskimi wykazała się Julia Oprzondek.

Opiekun Ewa Orzechowska

 

 

Konkursy Przedmiotowe - mamy laureatkę!

Drukuj

Z radością informujemy, że nasza uczennica – Martyna Bonk jest tegoroczną laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii! Tym samym Martyna otrzyma maksymalną ilość punktów w części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego!

Karolina Budzińska z klasy II a została finalistką Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego oraz zajęła II miejsce w "IV Tyskim Dyktandzie Języka Angielskiego" organizowanym przez Zespół Szkół  nr 2 w Tychach.

Martynie i Karolinie oraz ich opiekunom – pani Grażynie Sokołowskiej i pani Magdalenie Mazur – gratulujemy!

Na zdjęciu: Karolina i Martyna


 

O krok od podium…

Drukuj

Wojewódzki Konkurs Historyczny

                25 marca drużyna z naszego Gimnazjum pod opieką pani Urszuli Dudek wzięła udział XIV edycji Festiwalu Kultury Antycznej w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Tychach. Warto podkreślić, że z całego województwa zgłosiło się 20 drużyn (reprezentanci Katowic, Sosnowca, Rybnika, Wyr i  Tych).

                Konkurs składał się z dwóch etapów:

  • testu kwalifikacyjnego, w wyniku którego wyłoniono 6 najlepszych drużyn. Nasza drużyna była 3.
  • II części konkursu, w której sprawdzana była wiedza o starożytnej Grecji i Rzymie. Zadania były różnorodne. W tej rywalizacji nasze zawodniczki: Joanna Domżał z 2d i Sonia Furgalska z 3b zajęły 4. miejsce.

Konkurs uświetniły wystąpienia mówców. Nasze Gimnazjum reprezentowała Martyna Mansel, która wygłosiła mowę przeciw Katylinie przygotowanej na podstawie dzieła „Mowy przeciwko Katylinie”.


 

Sukces w Rejonowym Konkursie

Drukuj

            Nasza dwuosobowa drużyna w składzie Magdalena Dudek i Emilia Szymiczek zajęła 2. miejsce w VI edycji Rejonowego Konkursu Historycznego WIELKIE RELIGIE ŚWIATA! Organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach.

 

            Gratulujemy dziewczynom oraz pani Grażynie Sokołowskiej, która je przygotowała do tego konkursu!

 


Strona 1 z 11

bip logo pomn1 grad

epuap

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj81
WczorajWczoraj103
W tym tygodniuW tym tygodniu360
W tym miesiącuW tym miesiącu2395
ŁącznieŁącznie67910

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Kwiecień 2014    |    Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Kalendarz

kwiecień 2014
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Szkoła posiada certyfikaty

Certyfikat LCAE

logo12