Start Konkursy

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O HIV I AIDS

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I - III do udziału w SZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O HIV I AIDS.

Konkurs odbędzie się:

2 grudnia 2014 r. (wtorek), w godz. 14.25 - 15.10, w sali nr 51. Będzie miał formę pisemnego testu.

Do uczestnictwa zapraszamy dwuosobowe zespoły uczniów z każdej klasy.
Chęć udziału w konkursie należy zgłosić nauczycielowi biologii Pani Marzenie Kaczmarczyk lub psychologowi szkolnemu Pani Karolinie Nosal do dn. 21.11.2014 r.

NAGRODY:
Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają cząstkowe oceny celujące z biologii oraz drobne nagrody rzeczowe.

Organizatorzy:
                                                                                          Karolina Nosal, Marzena Kaczmarczyk

TURNIEJ SZACHOWY – etap szkolny

W czwartkowe popołudnie – 13 listopada – w Klubie Gimnazjalisty rozegraliśmy Szkolny Turniej Szachowy, którego organizacją

zajęły się panie Agnieszka Baron i Joanna Czupała-Motyka. Uczestniczyło w nim 10 uczniów, po 5 osób w każdej kategorii

(kategoria dziewcząt i kategoria chłopców).

W wyniku rozgrywek systemem „każdy z każdym” wyłoniliśmy zwycięzców. W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się

Wiktoria Spisak z klasy 2a. Tuż za nią uplasowała się Paulina Bogacka z 1a.

W kategorii chłopców zwyciężył Piotr Gil z klasy 3e, a II miejsce zajął Marcin Urbańczyk z 1c.

Zwycięzcom gratulujemy!

Zarówno oni, jak i zdobywcy drugich miejsc, reprezentować będą naszą Szkołę podczas Gimnazjady Powiatowej w Szachach.

Już teraz zaciskamy kciuki!

szachy1

Podsumowanie XII Konkursu Krasomówczego

30 października odbył się w naszej szkole XII Rejonowy Konkurs Krasomówczy.

Młodzi mówcy mieli za zadanie wygłosić tekst własnego autorstwa na temat wyrażony słowami św. Jana Pawła II:

Człowiek nigdy nie zazna szczęścia kosztem drugiego człowieka, niszcząc jego wolność, depcząc jego godność i hołdując egoizmowi.

W kategorii gimnazjum na podium stanęły:

I miejsce Justyna Fajkis z Gimnazjum nr 4 w Tychach

II miejsce Julia Lipina z Gimnazjum nr 4 w Tychach

III miejsce Julia Oprzondek z naszej szkoły.

Dodatkowo w tej kategorii jury przyznało dwa wyróżnienia dla Karoliny Ekert z Gimnazjum nr 12 i naszego ucznia – Jakuba Jędrzejaka.

W kategorii szkoła podstawowa I miejsce zdobyła Alina Kościak-Kieras.

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe – etap szkolny

Od dzisiaj do 26 listopada odbywać się będzie w naszym Gimnazjum etap szkolny Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Chętni uczniowie będą rozwiązywać arkusze konkursowe z poszczególnych przedmiotów.

Każdego dnia kolejno organizowane będą konkursy z:

• języka polskiego,

• matematyki,

• języka angielskiego,

• biologii,

• historii,

• geografii,

• wiedzy o społeczeństwie,

• fizyki,

• chemii,

• języka niemieckiego,

• języka francuskiego.

Wszystkim uczestnikom życzymy połamania piór!

epuap

Dzisiaj jest: 21 Listopad 2014    |    Imieniny obchodzą: Albert, Janusz, Konrad

listopad 2014