Start Konkursy

Warsztaty i konkurs fotograficzny

Nasza uczennica Aleksandra Szymanowska została zaproszona na profesjonalną sesję na Nikiszowcu w ramach Industriady 2015. Tym samym 13 czerwca wzięła udział w I edycji konkursu fotograficznego REPORT-A~Ż połączonego z warsztatami fotograficznymi.

Zdjęcia Oli zyskały uznanie jurorów w składzie:

Aleksandra Goniewicz - przewodnicząca,

Stanisław Michalski - fotograf,

Małgorzata Pietrzak - kulturoznawca.

Za swój cykl reporterski opowiadajacy o charakterystycznych miejscach na Nikiszowcu Ola uzyskała wyróżnienie!

GRATULUJEMY!!!

Na gali „Mechanizmy funkcjonowania strefy Euro”

W sobotę, 13 czerwca reprezentacja naszego Gimnazjum wzięła udział w gali kończącej rok akademicki dla studentów studiów podyplomowych „Mechanizmy funkcjonowania strefy Euro”.

Pierwszoklasiści Bartłomiej Repeć, Miłosz Skarzyński i Jakub Jędrzejak pod opieką pani Jadwigi Święs znaleźli się w gronie 8 laureatów spośród 60 uczestników konkursu na prezentację multimedialną „Od złota do euro” organizowanego przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach.

Gratulujemy!

Konkurs profilaktyczny - podsumowanie

Dnia 09.06.2015 r. w naszej szkole odbyła się II edycja szkolnego konkursu profilaktycznego pt. „Papierosy? – nie, dziękuję! W tym roku do konkursu zaprosiłyśmy dwuosobowe reprezentacje z klas pierwszych. W trakcie 25 – minutowego pisemnego testu uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat m.in.: składników dymu papierosowego, procesu uzależnienia od nikotyny oraz wymyślić hasło o charakterze profilaktycznym. Poziom konkursu okazał się bardzo wyrównany, ostatecznie jednak miejsca na podium zajęli:

I miejsce – Hanna Jarlaczyńska, Jakub Jędrzejak (I C)

II miejsce – Weronika Mazurowska, Aleksandra Woźniak (I D)

III miejsce – Kacper Brzuchacz, Kacper Krosny (I C)

Dodatkową atrakcją podczas konkursu była prezentacja projektu edukacyjnego przygotowanego przez uczennice klasy II B pt. „Dlaczego ludzie coraz częściej sięgają po używki?”.

Organizatorzy: Marzena Kaczmarczyk, Karolina Nosal

Polska doby Jagiellonów

JULIA OPRZONDEK I JULIA SIPURZYŃSKA Z KLASY 3C

zajęły

VI EDYCJI KONKURSU REJONOWEGO

Z HISTORII DLA GIMNAZJALISTÓW

Dziedzictwo kulturowe

epoki renesansu

Polska doby Jagiellonów

Konkurs zorganizowany został 29 maja 2015 r. przez Gimnazjum nr 8 w Tychach. Wzięły w nim udział drużyny gimnazjów z powiatów: tyskiego, pszczyńskiego, bieruńsko-lędzińskiego.

Konkurs składał się z 2 części:

I etap –TEST PISEMNY sprawdzał podstawowe wiadomości z epoki renesansu oraz znajomość najważniejszych wydarzeń związanych z panowaniem całej dynastii Jagiellonów w Rzeczpospolitej.

II etap - Część ustna i pisemna.

Dziewczęta w ostrej rywalizacji pokonały wszystkie drużyny, zajmując I miejsce. Oprócz nagród indywidualnych wywalczyły odtwarzacz DVD dla szkoły.

Do konkursu uczennice przygotowywała pani Grażyna Sokołowska.

GRATULUJEMY

epuap