Start Konkursy

Wojewódzki Konkurs Historyczny – jesteśmy na podium!

24 marca 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Tychach odbył się Wojewódzki Konkurs Historyczny, czyli XIV Wojewódzki Festiwal Kultury Antycznej. Konkurs składał się z trzech części.

W pierwszej wzięło udział 9 gimnazjów z województwa śląskiego. Drużyna z naszego Gimnazjum w składzie: Hanna Jarlaczyńska i Jakub Jędrzejak pozytywnie zaliczyła test kwalifikacyjny i zakwalifikowała się do II etapu konkursu.

W czasie, kiedy drużyny zmagały się z zadaniami I etapu, przeprowadzono konkurs oratorski. Uczestnicy tej części mieli wygłosić własne przemówienie inspirowane pamiętnikami Cezara. Nas reprezentowała Maria Okoń z Ia.

Na koniec drużyny zwycięskie rywalizowały w II części konkursu.

Nasza drużyna zaprezentowała wysoki poziom wiedzy i ostatecznie uplasowała się na 3. miejscu.

Alicja – nasza pierwsza laureatka

Radośnie donosimy, że uczennica klasy 3d Alicja Czarnota uzyskała tytuł LAUREATA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO.

Ala przechodziła przez kolejne etapy konkursu (szkolny i regionalny), aby 2 marca w Katowicach wziąć udział w wojewódzkim finale.

Po zmierzeniu się z trudnym testem dziś wiemy, że jest sukces!

Alicję do konkursu przygotowywała pani Agata Wacławik.

Laureatce i pani Wacławik serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Powiatowy Konkurs dla Szóstoklasistów

Zaproszenie - tutaj

Regulamin konkursu - tutaj

Załacznik nr 1 do konkursu - tutaj

Załacznik nr 2 do konkursu - tutaj

Podsumowanie gry miejskiej „Odkrywamy Tychy na nowo”

We wrześniu 10-osobowa grupa uczniów pod opieką pani Joanny Czupały-Motyki i pani Jolanty Wac brała udział w grze miejskiej.

W środę, 3 grudnia w Muzeum Miejskim na terenie Browarów Tyskich odbyło się oficjalne podsumowanie tego konkursu. Nasza drużyna stanęła na podium, zajmując III miejsce! Otrzymaliśmy dyplom dla Szkoły, a wszyscy uczestnicy gry dostali od organizatorów pamiątkowe torby z nadrukiem grafiki Stanisława Gadomskiego „Słonie”.

epuap

Dzisiaj jest: 28 Marzec 2015    |    Imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna