Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Tychach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Konkursy
Konkursy

Szkolny Poliglota

Drukuj

W dniu 3 czerwca w naszej szkole odbył się angielsko - niemiecki konkurs „Szkolny Poliglota”. Uczestnicy w pierwszej części zmierzyli się z testem gramatyczno-leksykalnym oraz wiedzy kulturoznawczej z zakresu obu języków, w drugiej części brali udział w interaktywnym quizie językowym sprawdzającym biegłość posługiwania się językami obcymi.

Szkolnym Poliglotą została Klaudia Golda z kl. IIIc, drugie miejsce zajął Adam Krzyżowski z kl. IIIe a trzecie Anna Milotta również z kl. IIIe.

Zwycięzcom gratulujemy

 

Jesteśmy Zorientowani Technologicznie

Drukuj

W tym roku szkolnym wzięliśmy udział w dwóch dużych przedsięwzięciach w ramach formuły Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego Klasa ze Snów:

    * konkursie filmowym dla uczniów

    * konkursie merytorycznym dla nauczycieli.

Nasz film znalazł się w gronie 20 najlepszych filmów z całej Polski, a pani Jadwiga Święs wzięła udział w konkursie merytorycznym, zdając egzamin i pisząc pracę na temat wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych w pracy w szkole.

W efekcie zarówno pani Święs, jak i nasze Gimnazjum otrzymało Certyfikat Szkoły Zorientowanej Technologicznie

   
 

Dopalacze

Drukuj

Dnia 24 maja 2016 r. uczniowie klasy 2 c: Julia Szyja, Jakub Jędrzejak oraz Bartłomiej Repeć reprezentowali nasze gimnazjum w XIII edycji powiatowego konkursu pod hasłem „STOP UZALEŻNIENIOM”, organizowanego w ramach akcji „Bezpieczne Tychy – Dość Milczenia”. Organizatorami konkursu jak co roku byli: Gimnazjum nr 7 w ZS nr 9, Urząd Miasta Tychy – Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia, Komenda Miejska Policji, Straż Miejska oraz Parafia Św. Maksymiliana Kolbe w Tychach.

Nasi uczniowie w trzyosobowym zespole rozwiązywali test z zadaniami dotyczącymi profilaktyki i uzależnień. Rywalizowali z 16 drużynami z Tychów, Lędzin i Bojszów. Ostatecznie, po zaciętych zmaganiach naszej reprezentacji udało się zająć mocne szóste miejsce.

 

Zwyciężyliśmy w Konkursie Wiedzy o Powstaniach Śląskich

Drukuj


W miniony czwartek odbył się w Gimnazjum nr 4 w Tychach Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Powstaniach Śląskich „Puść mnie, matko, do powstania…”. Naszą szkołę reprezentowała dwuosobowa drużyna w składzie Dariusz Frąckowiak i Michał Nowak. Chłopcy zaprezentowali znakomity poziom. W efekcie zajęli pierwsze miejsce!

Gratulacje dla nich oraz dla opiekunki – pani Grażyny Sokołowskiej. 

 


 


Strona 1 z 25

bip logo pomn1 grad

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj438
WczorajWczoraj676
W tym tygodniuW tym tygodniu2451
W tym miesiącuW tym miesiącu14645
ŁącznieŁącznie231962

Imieniny

Dzisiaj jest: 29 Wrzesień 2016    |    Imieniny obchodzą: Michalina, Michał, Rafał

 

Kalendarz

wrzesień 2016
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Szkoła posiada certyfikaty

Certyfikat LCAE

logo12