Start Konkursy

Szkolny Poliglota

W dniu 3 czerwca w naszej szkole odbył się angielsko - niemiecki konkurs „Szkolny Poliglota”. Uczestnicy w pierwszej części zmierzyli się z testem gramatyczno-leksykalnym oraz wiedzy kulturoznawczej z zakresu obu języków, w drugiej części brali udział w interaktywnym quizie językowym sprawdzającym biegłość posługiwania się językami obcymi.

Szkolnym Poliglotą została Klaudia Golda z kl. IIIc, drugie miejsce zajął Adam Krzyżowski z kl. IIIe a trzecie Anna Milotta również z kl. IIIe.

Zwycięzcom gratulujemy

Jesteśmy Zorientowani Technologicznie

W tym roku szkolnym wzięliśmy udział w dwóch dużych przedsięwzięciach w ramach formuły Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego Klasa ze Snów:

* konkursie filmowym dla uczniów

* konkursie merytorycznym dla nauczycieli.

Nasz film znalazł się w gronie 20 najlepszych filmów z całej Polski, a pani Jadwiga Święs wzięła udział w konkursie merytorycznym, zdając egzamin i pisząc pracę na temat wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych w pracy w szkole.

W efekcie zarówno pani Święs, jak i nasze Gimnazjum otrzymało Certyfikat Szkoły Zorientowanej Technologicznie

Dopalacze

Dnia 24 maja 2016 r. uczniowie klasy 2 c: Julia Szyja, Jakub Jędrzejak oraz Bartłomiej Repeć reprezentowali nasze gimnazjum w XIII edycji powiatowego konkursu pod hasłem „STOP UZALEŻNIENIOM”, organizowanego w ramach akcji „Bezpieczne Tychy – Dość Milczenia”. Organizatorami konkursu jak co roku byli: Gimnazjum nr 7 w ZS nr 9, Urząd Miasta Tychy – Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia, Komenda Miejska Policji, Straż Miejska oraz Parafia Św. Maksymiliana Kolbe w Tychach.

Nasi uczniowie w trzyosobowym zespole rozwiązywali test z zadaniami dotyczącymi profilaktyki i uzależnień. Rywalizowali z 16 drużynami z Tychów, Lędzin i Bojszów. Ostatecznie, po zaciętych zmaganiach naszej reprezentacji udało się zająć mocne szóste miejsce.

Zwyciężyliśmy w Konkursie Wiedzy o Powstaniach Śląskich

W miniony czwartek odbył się w Gimnazjum nr 4 w Tychach Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Powstaniach Śląskich „Puść mnie, matko, do powstania…”. Naszą szkołę reprezentowała dwuosobowa drużyna w składzie Dariusz Frąckowiak i Michał Nowak. Chłopcy zaprezentowali znakomity poziom. W efekcie zajęli pierwsze miejsce!

Gratulacje dla nich oraz dla opiekunki – pani Grażyny Sokołowskiej.

ŁącznieŁącznie199177

Dzisiaj jest: 27 Czerwiec 2016    |    Imieniny obchodzą: Cyryl, Maryla, Władysław

czerwiec 2016