Start Konkursy

XXIII Tydzień Ziemi w Zabrzu i nasze sukcesy

Miło nam poinformować, że w konkursach organizowanych przy okazji obchodów XXIII Tygodnia Ziemi w Zabrzu prace naszych uczniów uznane zostały przez jury konkursowe.

Kamil Sklorz w konkursie poetyckim „Odpowiedzialni” zajął 3. miejsce, a w konkursie literackim „POZYTYWNA ENERGIA” Hania Jarlaczyńska zdobyła wyróżnienie.

Laureatom z całego serca gratulujemy!

Quiz o zdrowiu

Dnia 26 kwietnia 2016 r. w naszym gimnazjum został rozegrany szkolny Quiz o zdrowiu. Było to kolejne działanie, które jako szkoła zorganizowaliśmy w ramach programu Zdrowe Tychy.

W konkursie brali udział przedstawiciele poszczególnych oddziałów. Uczniowie rywalizowali w drużynach reprezentujących klasy: pierwsze, drugie oraz trzecie. W trakcie sześciu emocjonujących konkurencji uczestnicy quizu musieli się wykazać nie tylko wiedzą teoretyczną na temat zdrowego stylu życia, ale również kreatywnością, pomysłowością, a nawet umiejętnościami matematycznymi. Wszystkie zadania były też swoistym sprawdzianem pracy zespołowej.

Po blisko 1,5 h zmagań quiz zakończył się następującymi wynikami:

I miejsce - drużyna klas trzecich, w składzie:

Marta Tetiuk, Klaudia Antolak, Piotr Burzawa, Maciej Monastyrski

II miejsce - drużyna klas pierwszych, w składzie:

Patrycja Dutka, Paulina Kulik, Mateusz Pośpiech, Mateusz Kunert

III miejsce - drużyna klas drugich, w składzie:

Maria Okoń, Agata Wyrostek, Miłosz Skarżyński, Maksymilian Lutobarski, Bartosz Mychal.

Organizatorzy: M. Kaczmarczyk, K. Nosal, J. Skórek

Mamy maskę!

Dziś w Gimnazjum nr 4 w Tychach odbył się IX Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Dramacie i Teatrze. Nasze obie drużyny stanęły na podium!

1. miejsce zajęli: Hania Jarlaczyńska, Natasza Karoń i Jakub Jędrzejak. Oni otrzymali maskę - przechodnie trofeum.

3. miejsce przypadło Anecie Machnio, Monice Stachoń i Lenie Mann.

GRATULUJEMY laureatom oraz ich opiekunom – pani Ewie Orzechowskiej i Agacie Wacławik!

Mistrz Łamigłówki

Zadanie 9 TOUR DE FRANCE (1pkt)

Stu czterdziestu kolarzy startuje w prologu wyścigu Tour de France, czyli w indywidualnym etapie na czas. Kolarze startują co dwie minuty. Pierwszy kolarz startuje o godz. 1310. Jean Dubois startuje jako 99-ty. O której godzinie wystartuje on w tym etapie?

Zadanie 10 ZADANIE FINAŁOWE (2pkt)

Jest pięć domów, z których każdy ma drzwi frontowe w innym kolorze, zamieszkiwany jest przez osobę innej narodowości, hodującą inne zwierzę i lubiącą inny napój. Każda z tych osób jada co innego.

- Australijczyk mieszka w domu z czerwonymi drzwiami.
- Włoch ma psa.
- Kawę pija się w domu z zielonymi drzwiami.
- Ukrainiec pija herbatę.
- Dom z zielonymi drzwiami jest tuż po prawej stronie (twojej prawej) domu z drzwiami w kolorze kości słoniowej.
- Jadający grzyby jest właścicielem ślimaków.
- Jabłka jada się w domu z żółtymi drzwiami.
- Mleko pija się w środkowym domu.
- Norweg mieszka w pierwszym domu od lewej.
- Osoba jadająca cebulę mieszka w domu sąsiadującym z domem osoby, która ma lisa.
- Jabłka jada się w domu sąsiadującym z domem, gdzie hodują konia.
- Amator ciastek pija sok pomarańczowy.
- Japończyk jada banany.
- Norweg mieszka obok domu z niebieskimi drzwiami.

Kto pija wodę, a kto jest właścicielem zebry?

UWAGA!

Rozwiązane zadania oddajemy nauczycielowi matematyki na podpisanej kartce (imię, nazwisko, klasa) do piątku 18 marca do godz. 10.25

Dzisiaj jest: 5 Maj 2016    |    Imieniny obchodzą: Irena, Waldemar, Iryda

maj 2016