Start Konkursy

Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii !

MAGDALENA DUDEK, MARTA MAZUR I JULIA SIPURZYŃSKA z KLASY 3C zostały laureatkami tegorocznej edycji WKP z Historii. Dziewczęta wygrały w wielkim stylu - na 60 możliwych do uzyskania punktów Magda i Marta zdobyły 59 a Julia 58.

To duży sukces trzecioklasistek – rzadko zdarza się tak, że 3 osoby z jednej klasy sięgają po tytuł laureata. Ciężka praca i kilkumiesięczne przygotowania przyniosły zasłużoną nagrodę.

Opiekunem laureatek była pani Grażyna Sokołowska.

GRATULUJEMY!!!

Wojewódzki Konkurs Historyczny – jesteśmy na podium!

24 marca 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Tychach odbył się Wojewódzki Konkurs Historyczny, czyli XIV Wojewódzki Festiwal Kultury Antycznej. Konkurs składał się z trzech części.

W pierwszej wzięło udział 9 gimnazjów z województwa śląskiego. Drużyna z naszego Gimnazjum w składzie: Hanna Jarlaczyńska i Jakub Jędrzejak pozytywnie zaliczyła test kwalifikacyjny i zakwalifikowała się do II etapu konkursu.

W czasie, kiedy drużyny zmagały się z zadaniami I etapu, przeprowadzono konkurs oratorski. Uczestnicy tej części mieli wygłosić własne przemówienie inspirowane pamiętnikami Cezara. Nas reprezentowała Maria Okoń z Ia.

Na koniec drużyny zwycięskie rywalizowały w II części konkursu.

Nasza drużyna zaprezentowała wysoki poziom wiedzy i ostatecznie uplasowała się na 3. miejscu.

Alicja – nasza pierwsza laureatka

Radośnie donosimy, że uczennica klasy 3d Alicja Czarnota uzyskała tytuł LAUREATA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO.

Ala przechodziła przez kolejne etapy konkursu (szkolny i regionalny), aby 2 marca w Katowicach wziąć udział w wojewódzkim finale.

Po zmierzeniu się z trudnym testem dziś wiemy, że jest sukces!

Alicję do konkursu przygotowywała pani Agata Wacławik.

Laureatce i pani Wacławik serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Powiatowy Konkurs dla Szóstoklasistów

Zaproszenie - tutaj

Regulamin konkursu - tutaj

Załacznik nr 1 do konkursu - tutaj