Start Wolontariat

Dzieciaki w gimnazjum, czyli „Spotkanie bajek”

W piątek przed południem uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego w ramach działań wolontariatu wystąpili ze sztuką „Spotkanie bajek” przed przedszkolakami z Przedszkola Publicznego nr 1 w Tychach. Dzieci przybyły do nas wraz z wychowawczyniami na zaproszenie pani Joanny Brzoskiewicz – opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu.

Naszych uczniów do tego występu przygotowała pani Agnieszka Baron z pomocą pani Jolanty Wac i pani Justyny Skórek.

Tę samą sztukę także w piątek, tylko późnym popołudniem, nasi uczniowie zaprezentowali – tradycyjnie już – podczas Mikołajowego Spotkania organizowanego w naszym Gimnazjum przez Radę Osiedla R2.

Po występie, a nawet w czasie przedstawienia, nasi aktorzy otrzymywali gromkie brawa!

Szlachetna paczka

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

W tym roku nasze gimnazjum po raz kolejny włączyło się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej pn. "SZLACHETNA PACZKA". Jako darczyńca przygotowujemy paczkę dla wybranej rodziny, będącej w potrzebie. Nasza szkoła wspomaga Panią Agnieszkę, Pana Łukasza i niepełnosprawnego Kacpra.

POTRZEBY RODZINY TO:

Żywność trwała: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Warzywa w puszkach

Środki czystości i artykuły higieniczne: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon,

INNE: Chusteczki nawilżane, opatrunki "MEDICOMO" z włókniny (kompresy) 7,5/7,5, pieluszki jednorazowe "SEMI" rozmiar M. podkłady medyczne

Wyposażenie mieszkania: Kołdra

Inne: lekka kołdra, prześcieradła
Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Pani Agnieszka marzy o sokowirówce, żeby móc robić Kacprowi soki ze świeżych owoców; dodatkowym marzeniem jest fotel-worek-pufa do siedzenia ze styropianowym uzupełnieniem dla Kacpra, gdyż mógłby On sobie swobodnie siedzieć, gdyż on "dostosowuje się do ciała"

Specjalne upominki: Rodzina jest tak skromna, ze nie oczekuje żadnych upominków, ucieszy się z tego, że ktoś po prostu interesuje się ich losem i ma chęć sprawić im przyjemność.

Gorąco zachęcam  do włączenia się do akcji! Wszystkie produkty i przedmioty, które chcecie przekazać rodzinie należy przynosić do gabinetu pedagoga i psychologa szkolnego DO DNIA 8 GRUDNIA 2016 r. (CZWARTEK). Proszę pamiętać, że rzeczy które podarujemy rodzinie, powinny być dla niej prezentem – najlepiej jak będą nowe, ale jeśli używane, to przygotowane z myślą o drugim człowieku.

Działamy czytelniczo!

W poniedziałek, 7 listopada nasi wolontariusze razem z panią Joanną Brzoskiewicz udali się do przedszkola, by tam wśród najmłodszych przeprowadzić akcję: "Poczytaj mi, kolego".

Przedszkolaki z otwartymi buźkami słuchały bajeczek czytanych przez starszych kolegów i koleżanki.

Takim działaniem z pewnością wpisujemy się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Listopadowa kwesta

Do tradycji naszego Gimnazjum zaliczyć można kwestę na cmentarzach.

1 listopada nasi wolontariusze pod opieką pani Joanny Brzoskiewicz aktywnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz  Hospicjum im. Kaliksta I w Tychach. Kwesta listopadowa, w której brali udział, odbyła się w tym roku po raz siedemnasty.

Nasi wolontariusze kwestowali  przy bramach cmentarzy komunalnych w Tychach – na Wartogłowcu oraz Świerczyńcu, zbierając datki do zaplombowanych puszek i skarbon kwestarskich.