Start Siatkarski Ośrodek Szkolny
SOS

XV INTERNATIONALEN STRICELCUP

W dniach 17-18.12.2016 r. młode siatkarki MOSM – TAS  Tychy wystartowały w XV edycji Internationalen Stricelcups – odnosząc medalowy sukces. W turnieju wystartowało szesnaście zespołów z Polski i Niemiec.

W ćwierćfinałach nasze młode siatkarki wygrały z drużyną ze Schwerina 2:0, a w półfinałach pokonały SSV  Dresdner także 2:0.

Losy złotego medalu rozstrzygnęły się pomiędzy polskimi drużynami, bowiem oprócz naszego zespołu do finału awansowała drużyna ze Starogardu Gdańskiego. Niestety rywalki okazały się lepsze i wygrały z nami 2:0.

Tyszanki zagrały w składzie: Stambrowska M., Szczupłakiewicz I., Wosz K., Frączek M., Kotylarska P.

Turniej w Andrychowie z Okazji Odzyskania Niepodległości

8 listopada w hali sportowej w Andrychowie odbył się Turniej z Okazji Odzyskania Niepodległości o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w piłce siatkowej dziewcząt klas I i II. W turnieju uczestniczyło około 100 siatkarek z Małopolski i Śląska

Udział wzięło 11 zespołów: UKS Centrum Pszczyna, SMS Dalin Myślenice, Setbol Oświęcim A, Setbol Oświęcim B, Maraton Krzeszowice, PMOS Chrzanów, Gim. nr 3 Tychy, Gim. nr 1 Łaziska Górne, SOS Kędzierzyn Koźle,  Gim. nr 1 Andrychów 1, Gim. nr 1 Andrychów 2.

W sumie zostało rozegranych 25 meczów. Najpierw grano w trzech grupach po dwa sety, później utworzono 3 kolejne grupy, w których grano o miejsca 1-3, 4-6 oraz 7-9. Każda drużyna zagrała po 5 meczów.

Nasza drużyna uległa jedynie w meczu finałowym zespołowi gospodyń i ostatecznie zajęła w turnieju drugie miejsce.
       W skład drużyny weszły uczennice klas I i II: Będkowska O., Neterowicz E., Raczyńska M., Hanusik J., Poks W., Stambrowska M., Graboń M., Rybacka N., Frączek M., Dudka P., Maciejewska P., Karoń S.

Turniej Regionalny SOS w Twardogórze

W czwartek 20 października rozpoczął się Regionalny Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego regionu Zachód w Twardogórze. W skład regionu wchodzą cztery województwa; opolskie, śląskie, lubuskie i dolnośląskie.

Kadry tych województw zmierzyły się, jak co roku, w rozgrywkach o prymat w trzech kategoriach:

• klas I, czyli rocznika 2003 i młodsze,
  • klasy II i III roczniki 2002 i 2001,
  • klasy I LO roczniki 2000.

Gimnazjum nr 3 w Tychach reprezentowało w Turnieju siedem dziewcząt (z klas I-III), zakwalifikowanych po konsultacjach w Istebnej. Pierwsza tura meczy odbyła się w czwartek, a  druga  w  piątek.  Na koniec rywalizacji wręczono Puchary w każdej kategorii i wyróżnienia.

Trenerzy i koordynatorzy obserwowali dziewczęta pod kątem umiejętności i powołania do kadry regionu Zachód na Ogólnopolskie finały w roku 2017 pod koniec roku szkolnego.

Konsultacje SOS w Istebnej

W dniach 24-25.09.2016, w Istebnej  odbyły się konsultacje S.O.S. dziewcząt województwa śląskiego. Uczestniczyły w niej uczennice Naszego Gimnazjum klas I-III Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.

Konsultacja przebiegła zgodnie z wcześniejszymi  ustaleniami. Przeprowadzono pomiary i sprawdziany oraz treningi dla rozgrywających, przyjmujących, środkowych i atakujących. Spośród najlepszych zawodniczek wyłoniono reprezentację województwa pomorskiego na turniej regionalny talentów S.O.S., który odbędzie się 20 i 21 października 2016 r. w Twardogórze.

Z Naszej szkoły powołano na konsultacje siedem zawodniczek :

- z klasy I – Będkowska O., Stambrowska M., Neterowicz E.

- z klasy II – Hanusik J., Poks W.,

- z klasy III – Hanusik M., Chwałek M.

Turnieje Piłki Siatkowej – 16 -18 .09.2016

17-18 września - nasze kadetki  (klasa II i III S.O.S.) wystartowały w bardzo mocno obstawionym międzynarodowym turnieju piłki siatkowej juniorek w Żywcu -  Beskid Volleyball Cup 2016.
Oprócz naszego zespołu udział wzięło 14 drużyn m.in. ze Słowacji, Czech, Węgier, Starego Sącza, Wieliczki, Czechowic, Kędzierzyna, Żywca (gospodynie). Nasze zawodniczki grały bardzo dobrze, jednak musiały uznać wyższość starszych koleżanek i zajęły w turnieju 4 miejsce.

Drugi zespół (w budowie) w dniach 16-17.09.2016 wziął udział w Memoriale S. Padlewskiego, w Mysłowicach i zajął w nim 6 miejsce. Był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się rozgrywkami ligowymi.

Uczennice klas sportowych – Gimnazjum nr 3 SOS w barwach MOSM Tychy będą reprezentowane w dwóch  kategoriach wiekowych - tj. 2 zespoły młodziczek i 2 zespoły kadetek,  w rozgrywkach ligowych ŚZPS.